O firmie

Grupa Kapitałowa „PUMAR” powstała jako Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowe „PUMAR” i z biegiem lat uległo przekształceniu jako wynik zmian gospodarczych i działania rynku. Aktualnie w skład Grupy Kapitałowej „PUMAR” wchodzą spółki:

Obecnie w spółkach wchodzących w skład Grupy Kapitałowej zatrudnionych jest około 400 osób w tym około 50 inżynierów, osób dozoru dołowego oraz specjalistów różnych branż.

Z działalności ukierunkowanej głównie na górnictwo węgla kamiennego następuje rozszerzenie produkcji na rzecz innych branż.

Konkurencyjność na rynku naszej Grupie zapewnia: wysoce wyszkolona kadra, specjalistyczny i nowoczesny park maszynowy, własne sprawdzone technologie i bogate doświadczenie w budowie maszyn, w szczególności dla górnictwa. Prowadzone od wielu lat prace usługowe dla górnictwa wzbogaciły w istotny sposób sferę produkcyjną i technologiczno- produkcyjną.

Istotnym czynnikiem wzmacniającym pozycję firmy jest stała współpraca z jednostkami naukowo–badawczymi: KOMAG, GIG, AGH, Pol. Śl. Instytut Spawalnictwa, UDT. Udział firm wchodzących w skład GK PUMAR w wielu projektach badawczo–technicznych prowadzonych przez wymienione jednostki umożliwia bezpośredni kontakt z przodującymi technologiami i rozwiązaniami technicznymi. Grupa Kapitałowa PUMAR  współpracuje z innymi firmami z branży górniczej jak: Grupa FAMUR,  Hydrotech, Becker – Warkop i wiele innych.

PUMAR W LICZBACH

1989
Rok założenia
450
Zatrudnionych osób

Liczba zatrudnionych osób

76824
Powierzchnia zakładu

Powierzchnia zakładu w m2

10000
Ilość wyprodukowanych / zmodernizowanych sekcji

Około 10 000 kpl.

PUMAR GALERIA

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć do góry