Pumar Sp.z o.o.

Maszyny górnicze - Pumar Sp. z o.o.

„PUMAR” Sp. z o.o. powstała w 1989 roku w Świętochłowicach. Od początku działalności firmą kieruje mgr inż.. Jan Guzera. Działalność produkcyjna została rozpoczęta w 1990 roku w Chorzowie na terenie Kopalni „Barbara Chorzów” rejon Wyzwolenie. Z początkiem roku 1995 firma została przeniesiona do Siemianowic Śląskich.

Od momentu powstania głównym obszarem działalności firmy, pozostawała produkcja oraz sprzedaż maszyn górniczych. Oferta obejmowała również usługi w zakresie remontów oraz modernizacji urządzeń wykorzystywanych w kopalniach. Do roku 2005 wyremontowano oraz zmodernizowano obudowy zmechanizowane w liczbie przekraczającej aż 8 tysięcy sztuk! Ponadto tym samym okresie, odnowiono i unowocześniono, aż kilkadziesiąt tysięcy sztuk elementów, hydrauliki siłowej do obudów zmechanizowanych.

Dynamiczny rozwój pozwolił firmie, wejść na rynek zagraniczny i otworzyć w 1998 roku filię w niemieckiej miejscowości Ratingen. Do głównych zadań nowo otwartego zakładu należały roboty zbrojarskie, elektryczne i budowlane. Ponadto wykonywano w nim konstrukcje spawane.

Kolejne zmiany w przedsiębiorstwie przyniosły pierwsze lata nowego millenium. W 2004 roku PUMAR wszedł na rynek hiszpański, gdzie zaczął prowadzić prace w zakresie robót elektrycznych, instalacji sanitarnych i zbrojeń budowlanych.

Jednak największa zmiana zaszła dwa lata wcześniej. W 2002 roku władze przedsiębiorstwa podjęły decyzje o zmianie struktury organizacyjnej i przekształceniu firmy w Grupę Kapitałową. prowadzą działalność w różnych dziedzinach.

Stały rozwój, solidna praca i gwarancja jakości zyskały uznanie nie tylko w oczach klientów. Kierujący firmą mgr inż. Jan Guzera zdobył 7 lokatę w rankingu 500 najlepszych managerów roku 2013, tworzonego przez magazyn „Puls Biznesu”, oraz 2 miejsce w tym samym zestawieniu w kategorii firm o przychodach 10-50 mln złotych.

Wideo prezentacja firmy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Wróć do góry